КИЇВ (QHA) -

Група жителів Криму, які поверталися з Антимайдану 20 лютого 2014 року, зазнала жорстокого нападу, деякі люди нібито були розстріляні. Про це сьогодні, 21 березня, заявила активіст "Партії регіонів" в Криму Оксана Медієва на допиті в суді у справі про держзраду Віктора Януковича, який проходив за допомогою телемосту з окупованого Сімферополя. При цьому вона підкреслила, що особисто розстрілу не бачила.

За її словами, вона була серед числа людей, які з Криму автобусами приїхали в Маріїнський парк Києва протестувати проти Майдану. Свідок повідомила, що люди на Майдані були озброєні кийками, "булавами з цвяхами", камінням, петардами, фейєрвеком і навіть вогнепальною зброєю, і 18 лютого били антимайданівців.

— Прорвалися до нас, побили дуже багато хлопців. Бачила, як несли людину, щось кругле йому під ноги кинули, і шматок ноги у неї висів, — зазначила вона.

За її словами, 20 березня на Майдані стріляли.

— 20-го вранці бачили, як з Майдану піднімалися вгору колона, вони йшли зі зброєю, стріляли. І коли ми побачили, що стріляють і падають ось ці перші хлопці з внутрішніх військ, ми злякалися і почали виїжджати з Києва, — сказала свідок Януковича.

За словами Медієвої, на шляху до Криму, їхній автобус зупинили. Поблизу Білої Церкви автобус облили фарбою, лобове скло розбивали ланцюгами, людей ставили на коліна, змушували співати гімн України, прив'язували до дерев. Одного хлопця нібито збила машина, але швидка відмовилася його забрати.

На одному з блокпостів, як вона стверджує, деяких людей розстріляли.

Медієва не змогла ні назвати прізвища убитих на цьому шляху, ні навіть відповісти, скільки людей нібито розстріляли.

— Я особисто не бачила, але є люди, які бачили, що стріляли, і бачили, що люди вмирали. Наш автобус повністю приїхав. Це (описане вище відбувається, — ред.) зі слів моїх знайомих, — сказала вона.

Інших свідків з окупованого Росією Криму, яких планували допитувати 21 березня, суд не почув, оскільки троє з них передали заяви, що зайняті у цей день, а з іншими двома захисник не зміг зустрітися, щоб домовитися про дату допиту.

Жителів окупованого Криму Андрія Нікіфорова і Романа Татарікова, а також екс-міністра оборони Павла Лебедєва та екс-командувача ВМС і начальника Генштабу Юрія Ільїна планують допитати 4 квітня.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, представники ЗМІ отримали доступ до документів, що підтверджують вчинення державної зради екс-президентом України Віктором Януковичем. Йдеться про лист, в якому Янукович закликав президента Російської Федерації Володимира Путіна ввести війська в Україну.

Під час допиту по відеозв'язку збіглого екс-президента України Віктора Януковича Святошинським судом Києва 28 листопада, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив йому підозру «в умисних діях, що призвели до зміни державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України, і ведення агресивної війни проти України — ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України».

QHA