КИЇВ (QHA) -

Обвинувальний акт щодо начальника берегових військ Чорноморського флоту Російської Федерації генерала-майора Олександра Острикова переданий до суду для заочного засудження. Про це повідомляється на офіційному сайті ГПУ.

У Генеральній прокуратурі України постановили, що генерал-майор військ РФ Олександр Остриков під час початку окупації Криму Росією в 2014 році здійснив дії, спрямовані на порушення територіальної цілісності України (ст.110 КК України), спонукав до держзради українських військовослужбовців (ст.111) і вів агресивну війну проти України, перебуваючи у змові з групою інших осіб (ст.437).

Стверджується також, що російський генерал за допомогою своїх підлеглих з Чорноморського флоту організовував блокування і захоплення на території Криму військових частин Збройних сил України та Державної прикордонної служби України, а також схиляв військовослужбовців ЗСУ до вчинення державної зради, що призвело до тимчасової окупації півострова Крим.

За сукупністю скоєних особливо тяжких злочинів йому загрожує довічне ув'язнення.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Україна внесла список прізвищ чиновників і військових з Росії, причетних до окупації Криму, до свого першого позову до Європейського суду з прав людини у справі російської агресії. У списку фігурують такі російські військові: Галкін А.І. — командувач військами Південного військового округу, генерал-полковник; Куликов В.В. — заступник командувача ЧФ РФ, контр-адмірал; Мирнов В.В. — заступник начальника центру зв'язку ЧФ РФ; Остриков О.Л. — начальник берегових військ ЧФ РФ в АР Крим, генерал-майор і низка інших.

ФОТО: інтернет

QHA