ДОХА -

США і Катар підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері протидії фінансуванню тероризму, повідомив держсекретар США Рекс Тіллерсон на спільній прес-конференції з главою МЗС Катару Мухаммедом бін Абдуррахманом Аль-Тані у Досі.

— Документ підписаний за підсумками активних переговорів, що тривали кілька тижнів. Меморандум вказує на рішучість Катару у справі протидії фінансуванню тероризму, повідомив Тіллерсон.

За його словами, Катар входить до числа країн, які першими реагують на загрози тероризму.

Щодо ставлення США до обмежень, введених чотирма арабськими країнами щодо Катару, Тіллерсон зазначив, що дуже важливо правильно усвідомити значущість підписаного меморандуму з Дохою.

Держсекретар додав, що в ході візиту в регіон мав можливість обговорити ситуацію навколо Дохи з колегами з Катару і Кувейту. Тіллерсон вказав також на те, що Вашингтон підтримує посередницькі зусилля Кувейту у рішенні проблеми. Держсекретар повідомив, що попрямує далі в Джидду для обговорення з владою Саудівської Аравії кризи довкола Катару.

Нагадаємо, 6 червня Королівство Бахрейн, Саудівська Аравія, Єгипет і Об'єднані Арабські Емірати повідомили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши уряд країни у підтримці тероризму. Слідом за ними аналогічне рішення прийняли Ємен, Лівія, Мальдівські острови і Маврикій.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA