АНКАРА -

США констатували наявність проблем в координації дій з Туреччиною з питання проведення антитерористичних операцій у Сирії та Іраку.

У Держдепі та Пентагоні прокоментували операцію ВПС Туреччини проти курдських терористів PKK (заборонена Робоча партія Курдистану. — Ред.) у районі гори Синджар на півночі Іраку, а також удари по курдським загонам сирійського відгалуження PKK — PYD — у районі гори Карачок на північному сході Сирії.

У Держдепі висловили глибоку стурбованість у зв'язку з операцією ВПС Туреччини в Сирії та Іраку, результатом якої стало знищення до 70 терористів.

Як зазначив представник Держдепу Марк Тонер, незважаючи на те, що у Вашингтоні усвідомлюють справедливість кроків Туреччини у боротьбі з курдськими терористами, щодо останньої операції в Сирії та Іраку «доводиться констатувати недостатню координацію дій з силами міжнародної коаліції та США».

— Туреччина — важливий партнер США, і Вашингтон очікує тісної координації дій в боротьбі з терористами ІДІЛ, — сказав Тонер.
Невдоволення у зв'язку з операцією ВПС Туреччини висловили і в міністерстві оборони США (Пентагон), де відзначили неузгодженість дій Туреччини з США і коаліції. Стурбованість американської сторони була доведена до відома Анкари, як зазначається в заяві Пентагону.

Проведену ВПС Туреччини операцію і реакцію на неї американської сторони прокоментував міністр Туреччини у справах ЄС та головний переговірник Омер Челік:

— Туреччина як країна-учасниця НАТО завдала ударів по табору терористів на горі Карачок на північному сході Сирії, який представляв загрозу для національної безпеки країни. Цю базу бойовиків раніше відвідували представники командування іншої країни-учасниці НАТО — США, а також терористи.
Наступна за операцією заява американської сторони про стурбованість демонструє хибність підходів до процесів, у дійсності ж стурбованість повинна викликати саме подібна реакція союзників на дії Анкари, як зазначив Омер Челік.

Довідка. Терористична організація PKK здійснює збройні напади на державні структури і громадян Туреччини. Незважаючи на спроби Туреччини знайти шляхи врегулювання ситуації, терористична організація PKK з липня минулого року відновила збройні напади.

З цього часу загинули близько 500 мирних жителів і 800 співробітників сил безпеки. Під час операцій силами безпеки знищено або заарештовано понад 10 тисяч терористів PKK.

США і Європейський союз внесли PKK до списків терористичних організацій.

Фото і джерело: АА

QHA