АНКАРА (QHA) -

 

Міністерство фінансів США зняло санкції з голови Міністерства внутрішніх справ Туреччини Сулеймана Сойлу і турецького міністра юстиції Абдулхамід Гюля.

У свою чергу, Туреччина зняла санкції з міністра юстиції США Джеффа Сешнс і американського міністра внутрішньої безпеки Кірстен Нільсена.

— Заборона на в'їзд Сешнс і Нільсена в Туреччину, блокування ймовірних рахунків американських міністрів в нашій країні і заборона на торговельні операції з громадянами Туреччини скасовані, - повідомив прес-секретар МЗС Туреччини Хамі Аксой.

 

 

Санкції щодо турецьких міністрів Міністерство фінансів США ввело 2 серпня в зв'язку з їх причетністю до арешту і затримання американського пастора Ендрю Брансон.

Туреччина ввела санкції щодо членів американського уряду в якості "дзеркального кроку" на рішення Мінфіну США.

12 жовтня турецький суд звільнив пастора Брансон і дозволив йому виїхати з країни. На наступний день Ендрю Брансон прибув в США.

Після звільнення американського пастора американські і турецькі ЗМІ писали, що Вашингтон і Анкара досягли таємної угоди про звільнення пастора ще до початку судових слухань у його справі. Деталей цієї угоди преса не знала, проте домовленості нібито припускали ослаблення економічного тиску США на Туреччину.

Пастора Брансон заарештували в Туреччині в жовтні 2016 року. Його звинуватили в шпигунстві і пособництві проповідника Фетхуллаха Ґюлену (Анкара називає його організатором невдалої спроби держперевороту 2016 року) і терористам PKK. Вашингтон вимагав від влади Туреччини звільнити Брансон.

У свою чергу, Анкара вимагала екстрадувати проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який проживає в США з кінця 90-х років ХХ століття. Проте американська влада не видає його Туреччині.


Джерело: АА

QHA