ВАШИНГТОН (QHA) -

Американська розвідслужба перехопила повідомлення сирійських військових про підготовку хімічної атаки із застосуванням зарину по сирійському місту Ідліб, повідомляє CNN, посилаючись на високопоставленого американського чиновника.

— Перехоплення було частиною негайного перегляду всіх розвідувальних даних у перші години після нападу, щоб підтвердити відповідальність за застосування хімічної зброї в атаці на північному заході Сирії, у результаті якої загинули щонайменше 70 осіб, — заявляє CNN.

Джерело підкреслило: немає ніяких сумнівів у тому, що відповідальність за хіматаку несе режим Башара аль-Асада.

Проте Сполучені Штати не знали про атаку заздалегідь. Розвідслужба перехоплює величезний пласт інформації з таких країн, як Ірак і Сирія, однак матеріали часто не обробляються. Це робиться тільки за наявності конкретної події, яка вимагає проведення аналізу для підтвердження певних даних.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 7 квітня завдали ракетного удару по базі «Шайрат» ВВС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом хімічної зброї в місті Хан Шейхун провінції Ідліб, у результаті якого загинуло, за різними даними, від 70 до 100 і постраждало близько 500 мирних жителів, включаючи дітей.

Радбез ООН так і не зміг схвалити проект резолюції про хіматаку в Сирії 4 квітня, оскільки Міністерство закордонних справ Росії назвало його категорично неприйнятним.

ФОТО: інтернет

QHA