НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

В ході засідання РБ ООН постпред США при ООН Ніккі Хейлі закликала всі країни перервати дипломатичні відносини і торгівлю з КНДР, а також припинити всі зв'язки із нею.

Крім того, Ніккі Хейлі запропонувала «зняти з КНДР все привілеї, включно із правом голосу в ООН».

Якщо війна з КНДР буде розв'язана, північнокорейський режим буде повністю знищений, заявила американський дипломат.

— Диктатор Північної Кореї вчора зробив вибір. Світ наблизився до війни, а не віддалився від неї. Ми ніколи не прагнули розв'язати війну з Північною Кореєю. І сьогодні ми не прагнемо цього зробити, проте якщо війна буде розв'язана, то через те, що тривають акти агресії. Якщо війна буде розв'язана, ви можете не сумніватися, північнокорейський режим буде повністю зруйнований і знищений, заявила вона в ході засідання РБ ООН щодо КНДР.

Президент США Трамп, у свою чергу, написав у Twitter також, що обговорив «провокаційні дії» Північної Кореї з головою КНР Сі Цзіньпіном, зажадавши від нього припинити поставки нафти до КНДР. Раніше американський президент неодноразово вимагав від Китаю, найбільшого торгового партнера Північної Кореї, обрати жорсткіший курс стосовно Пхеньяну.

Негативну оцінку діям КНДР дала і Україна.

Провокації із запуском міжконтинентальної балістичної ракети доводять, що північнокорейський режим не зацікавлений у переговорах. Міжнародна спільнота ніколи не змириться і не визнає статус КНДР як держави з ядерною зброєю, — заявив на засіданні РБ ООН постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

QHA повідомляло, що 28 листопада Пхеньян здійснив запуск балістичної ракети, яка впала у 250 кілометрах від узбережжя Японії.

Влада Північної Кореї стверджує, що запущена напередодні балістична ракета є міжконтинентальною і здатна вразити цілі «на всій континентальній території США».

Джерело: Reuters

QHA