ВАШИНГТОН (QHA) -

Сполучені Штати Америки планують виділити країнам Балтії понад 170 мільйонів доларів військової допомоги. Про це повідомляється на сайті Білого дому.

— Сполучені Штати планують виділити близько 100 мільйонів доларів на закупівлю боєприпасів великого калібру і понад 70 мільйонів доларів на програми з підготовки та оснащення країн Балтії з метою зміцнення спроможності національних військових або національних сил безпеки Естонії, Латвії та Литви, — йдеться у повідомленні.

Пентагон також проведе зі Збройними силами країн Балтії щорічні військові навчання BALTOPS і Saber Strike, в яких візьмуть участь більше 5 тисяч військовослужбовців США.

Окрім цього, президент США провів зустріч з президентами Латвії Раймондом Вейонісом, Литви — Далею Грібаускайте та Естонії — Керсті Кальюлайд, під час якої зазначив, що визнає суверенітет балтійських держав.

— Від самого початку відносин між США та країнами Балтії США визнавали суверенітет балтійських держав ... Ми ніколи вас не розчаровували. І ми не підведемо вас.

На зустрічі сторони підписали американо-балтійську декларацію, в якій повідомляється, що США продовжують періодично направляти в Балтію військових і підтримувати Литву, Латвію і Естонію в розвитку державної оборони.

Даля Грібаускайте підкреслила, що зараз необхідно інвестувати в оборону.

— Ми хочемо бачити сильне НАТО, сильне міжнародне співробітництво.

QHA повідомляло, що в Конгресі США представили проект консолідованого закону про бюджетні асигнування на 2018 рік, в якому заклали допомогу Україні в загальному розмірі 620,700 млн доларів.

Джерело: Delfi

QHA