ВАШИНГТОН (QHA) -

США виходять з Ради ООН з питань прав людини. Про це повідомив постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі.

— Ми виходимо з Ради ООН з прав людини, оскільки жодна з країн не має сміливості приєднатися до нашої боротьби за реформування лицемірного і упередженого органу, — зазначила вона.

Хейлі підкреслила, що рішення США не вплине на зобов'язання країни з прав людини.

На цю заяву відреагував прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Він подякував президенту США Дональду Трампу за рішення вийти з Ради ООН.

— Ізраїль вдячний президенту Трампу, секретарю Помпео і послу Хейлі за їхнє сміливе рішення проти лицемірства і брехні так званої Ради ООН з прав людини, — написав прем'єр Ізраїлю на своїй сторінці у Twitter.

На рішення США також відреагувала верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні.

— США завжди були піонером у сфері захисту прав людини в усьому світі, — заявила вона.

За словами Федеріки Могеріні, рішення США «шкодить ролі країни, як захисника і прихильника демократії».

Верховний представник ЄС також додала, що ЄС продовжить захист прав і основних свобод людини і не виключає спільну діяльність зі США.

Генсекретар ООН, у свою чергу, заявив, що шкодує про рішення США.

— Структура ООН щодо захисту прав людини відіграє важливу роль у всьому світі.

QHA повідомляло, що 26 лютого Україна розпочала трирічне членство в Раді ООН з прав людини. Нагадаємо, Рада ЄС внесла питання порушення прав людини в окупованому Росією Криму і на Сході України в документ за пріоритетами ЄС на зустрічах ООН з прав людини у 2017 році. У Євросоюзі заявили, що й надалі підтримуватимуть Україну та її ініціативи для вирішення питань з порушеннями прав людини в Криму і ОРДЛО.

Джерело: Reuters, DW

QHA