ВАШИНГТОН (QHA) -

 

Міністерство фінансів США оприлюднило новий список санкцій проти фізичних та юридичних осіб через події в анексованому Криму і на непідконтрольних територіях Донбасу.

Про це повідомляється в прес-релізі Мінфіну США, опублікованому на сайті Держдепартаменту.

Обмежувальні заходи ввели в відповідно до закону "Про протистояння противникам Америки за допомогою санкцій".

До списку санкцій внесли кілька кримських санаторіїв, ТОВ "КРИМТЕЦ" (найбільшу генеруючу компанію в анексованому Криму), а також "міністерство держбезпеки ЛНР".

Так, під обмеження потрапили ялтинські санаторії "Дюльбер", "Ай-Петрі", "Місхор". Вони були незаконно націоналізовані і продані "Керуючій компанії інфраструктурних проектів" (УКІП) за 24 мільйони доларів. Проти компанія і її власника Володимира Зарицького (колишній головком ракетних військ і артилерії Росії) також ввели санкції.

Відзначимо, УКІП будує готельний комплекс зі спа-центром в селищі Гаспра на мисі Ай-Тодор в 11 кілометрах від Ялти.

До списку санкцій також включили курорт "Мрія" і володіючу ним компанію "Гарант-СВ", підконтрольну російському Ощадбанку, а також пов'язану з російським бізнесменом Юрієм Ковальчуком компанію "Південний проект", яка купила в Криму винний завод "Новий Світ".

Ще один фігурант списку санкцій — ТОВ "КРИМТЕЦ" — належить "Південній енергетичній компанії". Власником останньої є колишній заступник міністра енергетики Росії Петро Нідзельський.

Під санкції також потрапили Олександр Басов ( "заступник міністра держбезпеки ЛНР"), Андрій Сушко (співробітник ФСБ, підозрюваний у викраденні одного з кримськотатарських активістів у 2017 році).

Дані санкції — найважчі в американській рестрикційних системі. Фігуранти списку санкцій повністю ізолюються від американської фінансової системи.

Виконуючий обов'язки заступника голови місії США при ОБСЄ Грегорі Макрис на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні заявив, що пов'язані з анексованим Кримом санкції знімуть тоді, коли Росія поверне Україні півострів.

— Ми приєднуємося до наших європейських та інших партнерів в підтвердженні того, що наші пов'язані з Мінськом санкції проти Росії будуть залишатися в силі, поки Росія не імплементує повністю свої зобов'язання в рамках Мінська. Окремі, пов'язані з Кримом санкції залишати в силі, поки Росія не поверне півострів під повний контроль України.


Президент України Петро Порошенко в соцмережах назвав американські санкції "чітким сигналом всім, хто причетний до злочинної окупації українського півострова і гібридної агресії на Донбасі, що відповідальності не уникнути".

 


QHA повідомляло, що "влада" анексованого Криму перенесла продаж шести підприємств на 2019 рік через відсутність покупців. Так званий "спікер парламенту" Криму Володимир Константинов заявив, що покупців немає через санкції
. За його словами, всі покупці інтегровані в світову економіку і остерігаються санкцій, тому публічно не ведуть свою діяльність в Криму.

 


Джерело: Forbes, Укринформ

QHA