ВАШИНГТОН (QHA) -

Група військових фахівців США передала Білому дому і Пентагону рекомендації з розширення озброєння України в боротьбі з російським агресором.

Оцінивши потреби української армії, автори пакету рекомендацій кажуть, що США якомога швидше повинні надати Україні протитанкову зброю, повідомляє Chastime.

Спеціаліст з міжнародних досліджень безпеки та військової стратегії президент Фонду «Потомак» (США) доктор Філіп Карбер вважає, що перемога України у війні з Росією важлива для всього Заходу.

— Настав час подивитися на майбутнє України з усією серйозністю. Ця війна триває більше трьох років. Є межа, скільки Україна може протриматися без допомоги Заходу. І якщо вони не встоять (Україна — ред.), або через внутрішні проблеми, або через нестачу боєприпасів, всю Східну Європу охопить нестабільність.

Нагадаємо, під час свого недавнього візиту до США спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що питання надання США летальної зброї Україні не знято з порядку денного і його обговорюють у Пентагоні.

— Воно (питання про летальну зброю для України — ред.) не зняте з порядку денного, з цього питання йдуть дискусії. І якщо раніше було негативне рішення, то сьогодні питання залишається відкритим... Виділення зброї обговорюється, це має як технічне, так і символічне значення для посилення співпраці між Україною та США.

Також президент Петро Порошенко, який днями зустрівся з міністром оборони США Джеймсом Меттісом у Пентагоні, зазначив, що американська сторона має намір розширити військово-технічну співпрацю з Україною.

Як повідомляло QHA, Порошенко констатував, що зустріч з президентом Трампом пройшла успішно, а США підтримують територіальну цілісність України і виступають за продовження реформ у країні.

ФОТО: інтернет

QHA