ВАШИНГТОН (QHA) -

США закликали Москву вплинути на підконтрольних їй терористів Донбасу, щоб ОБСЄ могла провести розслідування підриву патрульного автомобіля міжнародних спостерігачів. Про це заявив прес-секретар Держдепу Марк Тонер, передає Reuters.

— Сполучені Штати закликають Росію використовувати свій вплив на сепаратистів, щоб дозволити ОБСЄ провести повне, прозоре і своєчасне розслідування... Цей трагічний інцидент ясно показує, що всі сторони, і особливо сепаратистські сили під керівництвом Росії, повинні негайно виконати свої зобов'язання за Мінськими угодами.

Раніше прес-служба Міністерства закордонних справ України у коментарі QHA заявила, що вибух авто СММ — це чергова акція із залякування спостерігачів, здійснена проросійськими бойовиками за розпорядженням Кремля.

— Розглядаємо серйозний інцидент, який стався на території, контрольованій підтримуваними Росією незаконними збройними формуваннями, як підтвердження спроб Москви та її маріонеток залякати спостерігачів ОБСЄ, звести нанівець зусилля України і СММ зі стабілізації ситуації на лінії розмежування... Українська сторона зробить все можливе для забезпечення невідкладного, всебічного і неупередженого розслідування цього злочину з метою притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, 23 квітня близько 10 години ранку Міноборони України повідомило про підрив автомобіля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Під час події загинув член наглядової місії — громадянин США.

ФОТО: інтернет

QHA