ВІДЕНЬ (QHA) -

 

США закликають Росію повернути Україні контроль над Кримом. Про це повідомив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан вчора, 27 вересня, у Відні (Австрія).

Він зазначив, що США виступають за підтримку суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України і знімуть санкції з РФ тільки тоді, коли Москва поверне повний контроль над Кримом Україні.

— Сполучені Штати знову закликають Росію припинити режим репресій в окупованому Криму і повернути контроль над Кримським півостровом Україні. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо навмисну ​​анексію Криму, і санкції проти Росії через Крим будуть дійсними до тих пір, поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні, — цитує Каміана прес-служба місії США при ОБСЄ.

Тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ акцентував увагу, що Росія затримує на невизначений термін судна, які прямують в українські порти Азовського моря через Керченську протоку.

— Сполучені Штати засуджують переслідування міжнародного судноплавства з боку РФ, підтримують суверенітет і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів.

США закликали Росію припинити «переслідування міжнародної торгівлі й судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці».

 

Нагадаємо, раніше спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що США ні за яких умов не визнають насильницького захоплення територій і не погодяться з тим, що одна держава може вторгнутися на територію іншої.

 

Фото: Reuters

QHA