КИЇВ (QHA) -

 

Керівництво США направило через військового аташе посольства Сполучених Штатів Америки листа на адресу Міністерства оборони України про надання військово-технічної допомоги Збройним Силам України, у тому числі для ВМС України.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Серед іншого йдеться про фрегати типу "Oliver Hazard Perry", які знаходяться у розпорядженні ВМС США і можуть бути передані Україні в рамках програми "Надмірне майно" (Excess Defense Article).

— Зазначені кораблі можуть значно підвищити обороноздатність ЗС України на Чорноморському і Азовському театрі військових дій, — йдеться у повідомленні.

Відзначається, що 25 березня 2009 року до Севастополя заходив фрегат цього типу USS Klakring (FFG-42). Окрім того, у 2000-х рр. на фрегатах типу "Oliver Hazard Perry" українські військові моряки проходили стажування.

 

Довідка: Фрегати типу «Олівер Хазард Перрі» були розроблені виходячи з вимог ВМФ США на океанський ескортний корабель, здатний здійснювати протичовнову і протиповітряну оборону транспортних конвоїв, амфібійних з'єднань і протичовнових груп.

Хоча фрегати «Олівер Хазард Перрі» не призначені для ведення бою з надводним противником (так як розглядаються у першу чергу як океанські ескорти) але тим не менш, вони можуть використовувати протикорабельні ракети RGM-84 «Harpoon». Також вони оснащені протиповітряними комплексами «Стандарт», розрахованими на постріл ракетами середньої дальності RIM-66 SM-1MR.

Фрегати цієї серії збудували у період з 1977 — 1989 рік.

 

Джерело: Украинский милитарный портал

QHA