ВАШИНГТОН (QHA) -

 

США розширили персональні санкції проти росіян і російських компаній, які пов'язані з російськими спецслужбами. Список санкцій опублікував Державний департамент США вчора, 20 вересня.

Так, обмеження торкнулися 27 фізичних осіб і 6 компаній, таких як ТОВ «Оборонлогістика», Комсомольський-на-Амурі авіазавод ім. Юрія Гагаріна і ПВК «Вагнера».

Обмежувальні заходи також введені відносно компаній групи «Конкорд» бізнесмена Євгена Пригожина і компанії, яка фінансується ним — «Агентство інтернет-досліджень» — так званої «фабрики тролів».

Санкції запровадили на підставі «Акту про протидію ворогам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA).

Держдеп США також запровадив санкції проти оборонної структури Китаю у зв'язку із закупівлею у РФ винищувачів Су-35 і зенітно-ракетних комплексів С-400. Так, санкції торкнулися департаменту озброєнь Центральної військової ради КНР і його керівника Лі Шанфу.

Санкції проти Китаю насправді націлені проти російської торгівлі зброєю. Це перші санкції США проти Китаю за співпрацю з РФ.

Обмежувальні заходи проти військових закупівельників з Китаю включають заборону на отримання ліцензії експортера США, а також на будь-які транзакції у рамках фінансової системи США.

 

QHA повідомляло, що США запровадили санкції проти компаній РФ і Китаю за незаконний потік коштів до КНДР. До списку санкцій потрапила китайська компанія Yanbian Silverstar Network та її російська «дочка» Volasys Silver Star. Останню підозрюють у зв'язках з Департаментом промисловості й боєприпасів правлячої партії КНДР, яка нібито контролює програми по балістичним ракетам.

QHA