ВАШИНГТОН (QHA) -

США запровадили санкції проти двох міністрів уряду Туреччини через їхню причетність до арешту і затримання американського пастора Ендрю Брансона.

Йдеться про главу Мін'юсту і МВС Туреччини — Абдулхаміта Гюля і Сулеймана Сойлу.

Як повідомляється на сайті міністерства фінансів США, ці посадові особи очолюють турецькі урядові відомства, "відповідальні за серйозні порушення прав людини в Туреччині".

Санкції передбачають, що будь-яке майно або майнові інтереси обох міністрів у рамках юрисдикції США заблоковані, і американським громадянам заборонено проводити будь-які операції з ними.

Тим часом, МЗС Туреччини висловило рішучий протест діям США. Анкара заявила, що таке рішення "несумісне з серйозною державною діяльністю".

Представники чотирьох парламентських фракцій також засудили санкції проти турецьких міністрів і відзначили, що органи виконавчої влади Туреччини мають повне право дати адекватну відповідь на дії Вашингтона.

Як відомо, американський пастор Ендрю Бронсон заарештований в Туреччині за звинуваченням у шпигунстві й пособництві терористам Фетхуллаха Ґюлена та PKK. Незабаром його перевели під домашній арешт. Суд міста Ізмір взяв до уваги клопотання адвоката про «стан здоров'я» громадянина США, якому загрожує до 35 років тюремного ув'язнення.

Вашингтон вимагає від влади Туреччини звільнення Бронсона.

У свою чергу, Анкара бажає екстрадиції лідера організації FETÖ, проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який проживає у США. Проте американська влада відмовляється видавати його Туреччині.

Як писало QHA, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, коментуючи заяви керівництва США про введення санкції щодо Анкари, заявив, що мова погроз не принесе нікому користі. Він зазначив, що погрози, які озвучуються представниками США на адресу Анкари, засновані на ідеології сіонізму і євангелізму, а це неприпустимо.

Джерело: AA, Європейська правда

QHA