ВАШИНГТОН (QHA) -

 

США введуть санкції стосовно осіб, відповідальних за вбивство саудівського журналіста Джемаль Кашікчи, заявив американський держсекретар Майк Помпео.

За його словами, ймовірно, через кілька тижнів США отримають докази, які стануть підставою для санкцій.

— Ми з'ясуємо факти. Президент сказав, що ми будемо вимагати відповідальності тих, хто був пов'язаний із замовленням цього жахливого злочину.

На думку нареченої загиблого журналіста Хатідже Ченгіз, у Вашингтоні затягують цю справу, сподіваючись, що про нього забудуть.

Хатідже Ченгіз заявила, що в цій трагедії адміністрація Трампа обрала "позбавлену морального фундаменту" позицію.

— Я знаю, що уряди діють не спираючись на почуття, а спираючись на взаємні інтересі. Але якщо світова демократія не вдасться до справжніх кроків для притягнення винних у цьому зухвалому і зловісному акті, то який у неї залишиться моральний авторитет? Чию волю і права людини вона може захищати?

The New York Times також передбачає, що адміністрація Трампа не бажає відмовлятися від підтримки коронного принца, який, ймовірно, буде керувати Саудівською Аравією протягом наступних десятиліть.

 

The Washington Post пише про телефонну розмову фактичного керівника Саудівської Аравії, коронного принца Мухаммеда бін Салмана, з американськими посадовцями, в якому принц нібито називав Кашікчи "небезпечним ісламістом".

 


Американські видання пишуть, що цей телефонний дзвінок відбувся ще до того, як саудівці визнали факт вбивства.

Саудівська Аравія зазначає, що королівська сім'я не причетна до вбивства журналіста, прагне з'ясувати всі факти і покарати винних.

 


31 жовтня прокуратура Стамбула виступила із заявою, що Кашікчи став жертвою спланованого вбивства. Його, за даними правоохоронців, задушили відразу після входу в будівлю генерального консульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

Саудівський журналіст Джемаль Кашічки 2 жовтня прибув до консульства Саудівської Аравії, щоб оформити документи для укладення шлюбу, після чого зник.

Лідер турецької партії Vatan Догові Перінчек заявив, що частини тіла саудівського журналіста сховали в колодязі на території резиденції генерального консула Саудівської Аравії.

Журналіст Кашікчи неодноразово виступав з критикою політики Аль-Сауда, однак стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.


Джерело: Голос Америки

 

QHA