КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада голосуватиме за закон про ліквідацію вільної економічної зони "Крим" в кінці весни цього року, повідомила кореспонденту QHA представник президента у Верховній Раді України Ірина Луценко.

— Він буде проголосований обов'язково. Не можу сказати, що це буде березень-квітень. Ближче до травня цей закон буде зроблений. Відтягувати не можна, сказала вона.

За словами Луценко, робоча група має узгодити законопроект зі змінами в українському законодавстві.

— Ми знаємо про цю проблему. Створено робочу групу і ті напрацювання, які були в старому законі, скасованому законом про реінтеграцію Донбасу, вже треба було осучаснювати. Ситуація змінилася. Українське законодавство змінилося. Це дало можливість акцентувати увагу власне на оновленні цього закону. Робоча група рухатиметься дуже швидко, тому що там живуть і працюють наші громадяни. Це буде посил, що Україна пам'ятає про них і в питаннях оподаткування, і в питаннях перевезення вантажів і переміщення товарів і багатьох інших моментах, пов'язаних з підприємницькою діяльністю, коли українські підприємства залишили там майно і перемістили свій бізнес сюди. Все це буде врегульовано найближчим часом, зазначила Ірина Луценко.

Нагадаємо, закон України про вільну економічну зону на тимчасово окупованій території Криму набув чинності у вересні 2014 року. Закон дозволив мультивалютний режим на півострові, за яким оплачувати товари і послуги можна як у гривні, так і в іншій валюті, включаючи російські рублі.

Розробники закону заявляли, що ВЕЗ «Крим» забезпечить легальну основу для роботи українських підприємств, що залишилися в анексованому Криму.

QHA