КИЇВ (QHA) -

 

Політв'язень Станіслав Клих скаржиться на біль у серці, нирках і ногах. Про це повідомила його матір Тамара Клих після триденного побачення з сином в російській в'язниці.

Тамара Клих повернулася з Росії вранці 27 вересня.

— Три доби бачилися в тюрмі. Наразі Стас має кращий вигляд, ніж у минулому році, — я останній раз його у минулому році бачила. Але скаржиться, що страшно болить серце, увесь час на ліках, болять нирки й ноги, — повідомила матір політв'язня.

За її словами, Станіслав Клих написав листа політв'язню Олегу Сенцову, в якому закликав його припинити голодування.

— Стас написав листа Сенцову. Я його взяла, вишлю і Людмилі Денісовій (українському омбудсмену — QHA). І передам на словах його заклик. Ми розуміємо, що він за усіх нас голодує. І ми його не засудимо, якщо звільнять його одного. У нього двоє дітей, ще й кажуть, що одна дитина хвора. Нехай подумає про дітей і не голодує, — передала Тамара Клих слова сина.

Сам Станіслав Клих, за словами матері, не вірить у своє звільнення.

— Не вірить ні в яке звільнення. Абсолютно. Там по НТВ (у нього є телевізор тепер, консул привіз, він дивиться НТВ) показували, що Станіслава, Балуха, Карпюка і Гриба нібито готують до обміну, але кого і як мають обмінювати, невідомо, — сказав Тамара Клих.

 

Раніше повідомлялося, що українському політв'язню Станіславу Клиху не передають листи від матері. Український омбудсмен Людмила Денісова пообіцяла вирішити це питання з уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою.

QHA повідомляло, що раніше Станіслава Клиха знайшли в Обласній психіатричній тюремній лікарні Магнітогорська. Російська правозахисниця Тетяна Щур заявила, що політв'язень знаходився під впливом заспокійливих препаратів. Сам Клих сказав, що йому роблять «якісь щеплення» і забирають листи від матері, ледь давши їх прочитати.

 

Джерело: УП

QHA