КИЇВ (QHA) -

В інтерв'ю для QHA експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика та член експертної групи з розробки закону про статус кримськотатарського народу Наталія Беліцер заявила, що законодавче визнання права кримських татар на самовизначення не може бути прецедентом для поступок терористам в окремих районах Донецької та Луганської областей:

— Хочу звернути увагу, що всі ці кроки, зокрема щодо особливого автономного статусу Криму, мають дуже серйозні юридичні підстави з точки зору території корінного народу і ні в якому разі не можуть виправдати надання якогось особливого статусу окремих районах Донецької та Луганської областей, тому що там немає суб'єкта права на самовизначення.

На думку експерта, як політикам, так і простим людям вкрай важливо пояснювати, в чому відмінність прав корінних народів від прав національних меншин:

— Це дуже важливо для суспільства і нашого політикума, адже не всі розуміють різницю. Тобто це закріплює, по-перше, колективні права корінних народів згідно з міжнародним законодавством, а найголовніше — право на самовизначення. Таке право є у корінних народів, але немає ні в однієї категорії меншин, включаючи національні.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, зараз ведеться розробка проекту закону про статус кримськотатарського народу, в якому буде передбачено право кримських татар на самовизначення, а також будуть визначені механізми фінансування Меджлісу з бюджету України.

ФОТО: інтернет

QHA