КИЇВ (QHA) -

Політика попередньої української влади щодо корінного народу Криму — кримських татар демонструвала залежність держави від риторики Російської Федерації. Про це на заході з нагоди 10-ї річниці Декларації Організації Об'єднаних Націй про права корінних народів заявила перший заступник міністра інформполітики Еміне Джапарова, передає кореспондент QHA.

— Україна три з половиною роки намагається максимально дистанціюватися від Російської Федерації, обірвати цей пуповинний зв'язок, відірватися від радянського минулого і спадщини, що залишилася у нас, відірватися від контролю Москви, адже політика щодо кримських татар була таким собі маркером на те, як Україна була залежна у своїй риториці,  сказала вона.

Тому реалізація права кримських татар на самовизначення, а по суті створення Кримськотатарської національно-територіальної автономії у Криму, є можливістю для України продемонструвати демократичну практику.

Це для України не просто захист кримських татар або боротьба за територіальну цілісність, це, зокрема, можливість демонструвати світові демократичність країни. Це таке собі домашнє завдання на те, а як насправді Україна змінює свої традиційні, в певносу сенсі, радянські практики,  додала Джапарова.

Нагадаємо, Декларація про права корінних народів була прийнята Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 13 вересня 2007 року. Даний документ декларує право корінних народів на гідне життя, на збереження і розвиток власної культури та власних інститутів. У документі підтверджується право корінних народів на самовизначення і, як наслідок, йдеться про свободу встановлення корінними народами свого політичного статусу і здійснення свого економічного, соціального і культурного розвитку.

QHA