ХАРКІВ (QHA) -

Під час свого візиту до Харкова перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів розповів про майбутнє підвищення рівня мінімальної зарплати. Відповідаючи на питання журналістів про анонсоване підвищення мінімальної заробітної плати Степан Кубів сказав:

- Коли ми підвищували  мінімальну зарплату, говорили, що необхідно її підвищувати. Всі канали медійної сфери останні роки два-три говорять, що багато грошей знаходиться в "тіні", я хочу сказати, що в "тіні" перебуває 50%. Якщо ми поставимо питання боротьби з корупцією, наведемо порядок на митниці, наведемо порядок з тими фірмами, які відмивають гроші через готівкові конверт-центри, порушують законодавство України, то грошей вистачить на кілька таких підвищень. Якщо говорити прагматично, то прем'єр-міністр України, президент України, відповідально і чітко сказали, що це не зроблено в першу чергу спонтанно, по-друге зроблено крок для боротьби з бідністю. І третє важливе питання - ми легаліуємо нелегалізовані зарплати. Бо не секрет, що дуже багато фірм видавали мінімальну зарплату, а решту видавали в іншій формі. Ми сьогодні говоримо не про форму, а про звіт, прозорість і правову силу. Я хочу сказати, уряд України і президент чітко підтвердили - прозорість, розуміння і джерела підвищення зарплати.

Підкресливши в черговий раз необхідність виведення з "тіні" заробітків українців, Степан Кубів зазначив, що підвищення порогу мінімальної заробітної плати підніме надходження до Пенсійного фонду України, а також забезпечить наповнення бюджету і по деяким іншим статтям.

QHA