КИЇВ (QHA) -

Вчора, 19 січня, відбувся візит Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця до Страсбурга, в рамках якого він зустрівся із Генеральним секретарем Ради Європи Турб'єрном Ягландом.

Міністр інформполітики України наголосив на доцільності віддаленого моніторингу Радою Європи ситуації зі свободою ЗМІ на окупованих територіях, зокрема шляхом посилення співпраці з неурядовими організаціями та на основі інформації з відкритих джерел.

Крім того, Стець представив Раді Європи національний механізм реагування на повідомлення, які розміщуються на платформі Ради із захисту журналістів, і перші відповіді української влади на такі повідомлення.

Сторони досягли домовленості у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2020 рр. про реалізацію реформ інформаційного простору, зокрема створення громадського телебачення.

Юрій Стець розповів про незадовільний стан свобод ЗМІ на Донбасі і закликав Раду Європи до рішучих дій проти країни-окупанта Росії з метою гарантувати свободу слова і безпеку журналістів. Також він поінформував генсекретаря про хід справ, відкритих РФ проти Романа Сущенка та Миколи Семени.

ФОТО: інтернет

QHA