КИЇВ (QHA) -

Організація Північноатлантичного договору повністю підтримує Україну і ніколи не визнає анексію Криму Росією. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг під час відкриття засідання Комісії Україна—НАТО за участю президента України Петра Порошенка в Києві.

— Росія продовжує свої агресивні дії проти України, але НАТО і країни Альянсу стоять на вашому боці. Країни Альянсу не визнають і ніколи не визнають нелегітимну і незаконну анексію Криму Росією. Нас і далі непокоїть ситуація на сході України, яка вже забрала тисячі життів, — підкреслив Столтенберг.

Він також зазначив, що Мінські домовленості повинні бути виконані в повному обсязі, а СММ ОБСЄ — отримати повний, безпечний і безперешкодний доступ до всієї території України.

Генсек НАТО подякував Україні за внесок у роботу Альянсу протягом останніх двох десятиліть.

— Ми щиро цінуємо численні вклади України в роботу Альянсу протягом останніх двох десятиліть. Україна — єдиний партнер, який бере участь у всіх місіях та операціях НАТО, включаючи Афганістан і Косово, — підкреслив Столтенберг.

Нагадаємо, сьогодні Петро Порошенко заявив, що Україна і НАТО почали дискусію про введення Плану дій з набуття членства в Альянсі. Президент підкреслив, що Україна рішуче налаштована на реформи і має чіткий графік дій, які необхідно здійснити до 2020 року, щоб відповідати критеріям членства.

QHA