БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Закон про національну безпеку наблизить Україну до НАТО, сказав генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг на спільному брифінгу з президентом України Петром Порошенко сьогодні, 12 липня.

Столтенберг закликав Київ ратифікувати закон, оскільки він підсилює безпеку і демократію в Україні.

— Довгострокова мета України — вступити в Альянс. Ви також прагнете значного прогресу. Ухвалення нового закону про національну безпеку є довгоочікуваним кроком. Закон є ключовим для встановлення громадянського контролю і демократичного нагляду за збройними силами і службами безпеки. Впровадження закону тепер необхідно, щоб реформа могла набути чинності. Тому я закликаю вас підтримувати імпульс. Це наблизить Україну до НАТО. Але, перш за все, це посилить вашу безпеку і вашу демократію, — сказав він.

Він також підкреслив, що члени Альянсу продовжують підтримувати Україну, наприклад, направляють експертів до Києва і організовують спільні проекти з кіберзахисту, реабілітації військових і логістики.

Окрім того, Столтенберг подякував президенту України за участь в місіях НАТО і сказав, що цінує внесок України в Альянс.

Генсек НАТО засудив агресію РФ на сході України і закликав вивести російські війська.

— На сході України ситуація залишається серйозною, з неодноразовими порушеннями режиму припинення вогню і прав людини кожен день. Мінські угоди залишаються шляхом до миру. Тому всім сторонам необхідно виконати свої зобов'язання. І Росія несе особливу відповідальність. Вона має вивести свої війська, — заявив Столтенберг.

Відзначимо, під час спільного брифінгу зі Столтенбергом президент України Петро Порошенко заявив, що Україна розраховує на підтримку НАТО у питанні розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

За його словами, миротворча місія ООН отримає доступ до всієї території окупованого Донбасу, включаючи неконтрольовану частину україно-російського кордону.

QHA