АШХАБАД (QHA) -

У Туркменістані почастішали випадки зняття з рейсу пасажирів, які вилітають до Туреччини.

Незалежні ЗМІ повідомляли про десятки випадків перешкоджання виїзду громадян Туркменістану за кордон. До категорії "невиїзних" у різний час потрапили громадяни, які не досягли 40 років, а також молоді жінки.

Один з подібних випадків стався 25 липня, коли зняли з міжнародного рейсу студентів з Туркменістану, які намагалися виїхати на навчання до Туреччини.

Днями міграційна служба ашхабадського аеропорту не допустила на рейс до Туреччини дівчину, яка прямувала з метою отримання освіти.

— Моя сестра підготувала усі необхідні документи для виїзду в Туреччину, у тому числі візу, запрошення з навчального закладу, спонсорське підтвердження. Незважаючи на наявність необхідних документів і відповідних паперів про вступ до ВНЗ, її не допустили на рейс, — розповів житель Туркменістану.

Причини подібних рішень влада не пояснює.

Нагадаємо, у січні цього року в Києві скоїла суїцид студентка з Туркменістану Мукаддас Насирлаєва. Дівчина готувалася стати стоматологом і вчилася в англомовній групі. Насирлаєва покінчила життя самогубством, зістрибнувши з мосту, після того, як в університеті їй відмовили у видачі заяви на продовження посвідки на проживання.

Джерело: Радіо Азатлик

QHA