КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів створив міжвідомчу комісію з питань відступу від зобов'язань за Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав і основних свобод людини. Відповідне рішення було прийняте під час засідання уряду 19 квітня.

Згідно з документом, у зв'язку з триваючою збройною агресією Росії проти України і підвищенням рівня терористичної активності в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, що представляють суспільну небезпеку, яка загрожує життю нації, Україна вживає заходів щодо відступу від її окремих зобов'язань за Міжнародним пактом про цивільні та політправа і Конвенції про захист прав і основних свобод людини.

Згідно з проектом рішення Кабміну, комісія здійснює свою діяльність на постійній основі до припинення збройної агресії Росії та виведення усіх незаконних збройних формувань, які підтримуються РФ.

Комісія проводить моніторинг і подає Кабміну пропозиції про внесення змін до переліку населених пунктів, де органи державної влади не здійснюють свої повноваження, а також пропозиції щодо шляхів забезпечення дотримання прав людини на звільнених територіях.

Комісія проводить аналіз ситуації в районі проведення антитерористичної операції з метою визначення доцільності розширення або скасування відступу України від окремих зобов'язань Пакту або Конвенції.

Крім того, цей орган проводить аналіз законодавства на предмет відсутності у зв'язку з збройною агресією Росії механізмів забезпечення реалізації прав і свобод громадян, гарантованих законами і міжнародними договорами України, і подає уряду пропозиції про визначення відповідних механізмів.

Посадовий склад комісії затверджує Кабмін, головою комісії є віце-прем'єр-міністр, а його заступниками — урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини і заступник міністра закордонних справ.

Для прийняття оперативних рішень у рамках комісії створюється робоча група.

Нагадаємо, у травні 2015 року Верховна Рада прийняла заяву, згідно з якою в зв'язку з анексією і тимчасовою окупацією Росією Криму та фактичною окупацією частини Донецької та Луганської областей, здійсненої в результаті збройної агресії проти України, повну відповідальність за дотримання прав людини та виконання відповідних міжнародних договорів на цій території несе Росія.

QHA