КИЇВ (QHA) -

Колишніх працівників «Беркута», яких звинувачують у розстрілах на Майдані, можуть допитати у відеоконференції з СІЗО, заявив начальник Департаменту спецрозслідування Генпрокуратури України Сергій Горбатюк в ефірі каналу 112 Україна.

З СІЗО можлива відеоконференція для суду, якщо беркутівцям знову не вдасться виїхати.

— Для можливості проведення допиту, наскільки відомо, організовується можливість відеоконференції з СІЗО. Якщо не вдасться виїхати, то, можливо, через відеоконференцію, але все ж відбудеться, сказав Горбатюк.

Горбатюк наголосив, що рішення про допит екс-президента Віктора Януковича як свідка було прийняте на підставі клопотання захисту екс-беркутівців.

Представники прокуратури заперечували проти допиту Януковича як свідка, вказуючи, що він має бути спочатку допитаний як підозрюваний, сказав він.

Горбатюк висловив думку, що суд задовольнив це клопотання «для об'єктивності і підтвердження принципу змагальності».

З точки зору прокуратури, якщо він відбудеться повноцінний і буде можливість прокурорам поставити йому (Януковичу,  ред.) питання, то, звісно, будь-які відповіді будуть корисними з тим, щоб їх перевіряти в ході розслідування на відповідність об'єктивним обставинам справи,  повідомив Горбатюк.

Він також додав, що будь-які публічні виступи Януковича додаються до матеріалів справи і аналізуються.

Як повідомляло QHA, в п'ятницю у Святошинському районному суді Києва мав відбутися допит Віктора Януковича.

Його мали допитати як свідка у справі п'яти колишніх співробітників підрозділу МВС "Беркут", яких звинувачують у вбивствах учасників Майдану в лютому 2014 року. Через блокування Лук'янівського СІЗО групою активістів п'ятеро обвинувачений не змогли приїхати на засідання.

Суд перенесли на 28 листопада.

ФОТО: Апостроф

QHA