КИЇВ (QHA) -

Міжнародний суд ООН у Гаазі вимагає від Росії відновити роботу Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це заявила на своїй сторінці у Facebook заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

За словами дипломата, суд нагадав владі РФ про обов'язок виконати наказ суду про відновлення роботи представницького органу кримських татар.

— Тільки що ми отримали листа від Міжнародного суду ООН, в якому суд повідомив нам, що направив до РФ вимогу, сформульовану у властивій суду консервативно-дипломатичній манері з виконання обов'язкового пункту наказу ООН про відновлення дії Меджлісу, — написала заступник міністра.

Зеркаль зазначила, що оскільки для Києва було очевидно, що Росія не збиралася скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як прямо передбачено Наказом Міжнародного Суду ООН, 19 квітня цього року Україна звернулася до Суду з проханням підтвердити, що РФ зобов'язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно з Наказом Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року про застосування тимчасових заходів.

У свою чергу, суд ООН зобов'язав Російську Федерацію до 18 січня 2019 року проінформувати про конкретно вжиті заходи, спрямовані на виконання цього наказу.

У заяві МЗС України наголошується, що Київ закликає Москву виконати свої міжнародні зобов'язання шляхом безумовного скасування заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Раніше QHA повідомляло, що МЗС України закликало Міжнародний суд ООН підтвердити, що Росія зобов'язана скасувати заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу відповідно до наказу від 19 квітня 2017 року.

Не тільки суд ООН вимагає від Москви скасувати заборону на діяльність представницького органу кримських татар. Так, 24 січня ПАРЄ вимагала від Росії скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і зняти обмеження на в'їзд на анексований півострів членам Меджлісу.

QHA