КИЇВ (QHA) -

Міжнародний суд ООН у Гаазі вимагає від Росії надати інформацію про виконання наказу суду щодо діяльності Меджлісу в окупованому Криму. Про це повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

Зеркаль зазначила, що суд ООН вимагає пояснень про те, як саме РФ виконує наказ від 19 квітня 2017 року з відновлення діяльності Меджлісу.

— Нагадаю, що у квітні цього року ми звернулися до суду з проханням надати тлумачення цього наказу. Це викликано тим, що протягом року РФ не зробила нічого для виконання припису суду. Єдине, що ми чули — «ми вживаємо необхідних заходів», хоча попередні заходи, визначені судом, вимагали невідкладної реакції.

Згідно із запитом суду, Росія зобов'язана доповісти, що було створено для діяльності Меджлісу на анексованому півострові.

Зеркаль наголосила, що Росія у минулому році ігнорувала усі вимоги Міжнародного суду ООН.

— Таке ставлення РФ означає фактичне ігнорування Міжнародного суду ООН. Суд також запропонував Україні надати інформацію з цього питання. Ми проінформуємо суд про всі зусилля, які були докладені для реалізації наказу суду як з боку держави, так і представниками Меджлісу.

Нагадаємо, Олена Зеркаль заявила, що українським компаніям слід подавати позови проти Росії до міжнародних судів через збитки, яких вони зазнали у зв'язку із анексією Криму. Чиновник назвала перемогою оголошення Третейським судом у Гаазі 9 травня рішення по суті у позові групи з 19 українських громадян щодо РФ щодо протиправної експропріації їхнього майна.

Джерело: Європейська правда

QHA