БАРСЕЛОНА (QHA) -

Верховний суд Іспанії заарештував колишнього спікера парламенту Каталонії Карме Форкадель за підтримку незалежності регіону.

Прокуратура вимагала арешту для Форкадель без права внесення застави, однак суд призначив заставу в сумі 150 тисяч євро.

Крім екс-спікера, затримали ще п'ятьох колишніх членів парламенту Каталонії, суд чотирьох з них заарештував з правом внесення застави 25 тисяч євро. Одного депутата відпустили на свободу.

Всі вони голосували за незалежність регіону.

QHA повідомляла, що Конституційний суд Іспанії анулював три закони, які забезпечили можливість проведення референдуму про незалежність Каталонії 1 жовтня. Також суд відхилив апеляцію, яку подав уряд Каталонії, на застосування статті 155 Конституції Іспанії (обмеження самоврядування провінції).

Раніше, 29 жовтня, у Барселоні (Каталонія) пройшов багатотисячний мітинг проти незалежності регіону. Мітингувальники несли прапори Каталонії та Іспанії, скандуючи: «Пучдемона до тюрми!».

Нагадаємо, 27 жовтня прем'єр-міністр Іспанії розпустив парламент Каталонії та оголосив нові вибори в регіоні.

Після цього парламент Каталонії проголосив незалежність від Іспанії.

Рішення про незалежність було обґрунтовано результатами референдуму, який відбувся 1 жовтня і в якому брали участь 43% каталонців з 5,3 млн тих, що мають право голосу. З них 90% висловилися за суверенітет. Референдум був оголошений Конституційним судом Іспанії незаконним, а його результати анульовані.

Джерело: El Pais

QHA