КИЇВ (QHA) -

 

Дніпровський районний суд Києва сьогодні, 19 листопада, оголосив вирок колишньому депутату Верховної Ради АРК Василю Ганишу.

Його засудили до 12 років позбавлення волі, повідомляють Крым.Реалии.

Екс-депутата АРК визнали винним у державній зраді.

Суд взяв до уваги, що Ганиш сприяв анексії Криму, коли брав участь у голосуванні за російську "Конституцію Криму".

При цьому, у вересні 2014 року він брав участь в незаконних виборах до "міськради" Феодосії.

Ганиша також зобов'язали виплатити 5 тисяч 789 гривень судових витрат. Екс-депутат наразі перебуває під домашнім арештом.

Ганиш на судовому засіданні завив, що "ніколи не скоював злочину проти народу і держави Україна". За його словами, він був єдиним, хто проголосував проти проведення так званого "референдуму" і не голосував за російську "Конституцію Криму".

 

Нагадаємо, 28 квітня 2015 року співробітники СБУ затримали Василя Ганиша на пропускному пункті Каланчак у Херсонській області. Наступного дня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про застосування запобіжного заходу для Ганиша у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів без права виплати застави. У січні 2016 року йому змінили запобіжний захід на домашній арешт.

Ганиша звинувачували у тому, що він був присутній на голосуванні за проведення "референдуму" про статус Криму і тим самим створював на ньому кворум, чим сприяв зазіханням на територіальну цілісність України.

5 квітня 2017 року суд почав наново розглядати справу Ганиша. Це пов'язано із тим, що попередній голова суддівської колегії Олександр Федюк був відсторонений від виконання обов'язків Вищою радою правосуддя України. Новим головуючим у справі Ганиша була призначена суддя Оксана Бірса.

 

Джерело: Крым.Реалии

QHA