КИЇВ (QHA) -

Збіглому соратнику екс-президента Віктора Януковича, бізнесменові Сергію Курченку знову обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, повідомляє прес-секретар Генпрокуратури Лариса Сарган.

Вночі з 3-го на 4 січня суддя Печерського райсуду Києва Володимир Карабань задовольнив клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу для Курченка у вигляді утримання під вартою.

За повідомленням Сарган, Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Сергія Курченка у створенні і забезпеченні діяльності злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також скоєнні у її складі низки кримінальних злочинів, зокрема заволодіння чужим майном, а саме засобами державних та інших банківських установ, державних підприємств паливно-енергетичного сектора економіки в особливо великих розмірах, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, організації фіктивного підприємництва, тобто створення і придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяла велику матеріальну шкоду.

Збитки, завдані злочинною організацією, активним учасником якої був Курченко, перевищують 7 млрд грн.

Нагадаємо, що з березня 2014 року Сергій Курченко перебуває в міжнародному розшуку. Генеральною прокуратурою України і компетентними оперативними підрозділами постійно вживаються заходи щодо забезпечення виконання обов'язкових процесуальних процедур з метою належного розшуку підозрюваного, зокрема за сприяння міжнародного бюро Інтерпол та його підрозділів в Україні.

ФОТО: інтернет

QHA