СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 5 квітня, підконтрольний Росії Верховний суд Криму не задовольнив апеляційну скаргу заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза і його захисту про перегляд продовження йому терміну утримання під вартою до 8 липня. При цьому під час засідання адвокат Микола Полозов був видалений із залу і йому було винесено окрему ухвалу, а Ахтем Чийгоз — відключений від відеотрансляції. Про це повідомляє кореспондент «Центру інформації про права людини» у Криму.

Правозахисник повідомляє, що колегія «суддів» у складі Юрія Гриценка, Сергія Рубанова і Тимура Сльозка під час розгляду скарги поводилася упереджено та агресивно.

Також «суд» проігнорував скаргу і іншого представника захисту Ахтема Чийгоза — Олександра Лісового, який клопотав про виключення його з процесу в зв'язку з тим, що підзахисний від його послуг відмовився.

На початку засідання адвокат Микола Полозов повідомив «суду» про порушення процесуального законодавства: представник прокуратури Андрій Калтирін не надав наказ про призначення його обвинувачем. Суддівська колегія, порадившись, винесла рішення, що прокурор відведений не буде. Обвинувачений Ахтем Чийгоз зазначив, що про відвід прокурора ніхто і не говорив, на що «судді» винесли йому два зауваження. Пізніше два зауваження пішли і в сторону Миколи Полозова, який  виступив на захист свого підопічного. Він був видалений із залу, а трансляція з СІЗО, де перебуває заступник голови Меджлісу, була відключена.

Єдиний на засіданні представник захисту — Олександр Лісовий клопотав про свою відмову від участі в процесі. Його скарга також не була задоволена, і він демонстративно покинув зал.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Чийгоз вже більше двох років утримується ув СІЗО. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA