КИЇВ (QHA) -

Київський апеляційний адміністративний суд 4 липня підтримав позицію Окружного адмінсуду, який скасував нормативні акти Кабміну щодо перевірки переселенців для отримання пенсій і соціальних виплат.

Як пише Центр інформації про права людини, рішення було ухвалено з урахуванням вимог Конституції України.

— Це означає, що ні органи соціального захисту населення, ні інші органи влади, місцевого самоврядування, ні будь-які установи, організації, підприємства, починаючи з 5 липня 2018 роки не мають права проводити перевірки переселенців, — йдеться у рішенні суду.

Відзначимо, 12 жовтня 2016 року ПАРЄ своєю резолюцією закликала українську владу спростити, наскільки це можливо, життя жителів непідконтрольних територій і переселенців з цих районів за рахунок скорочення адміністративних процедур щодо доступу до виплати пенсій і соціальної допомоги.

Раніше QHA повідомляло, що з 1 травня вимушені переселенці мають право на оформлення комунальних субсидій без пред'явлення договору про оренду житла.

Для отримання субсидії достатньо подати в управління соціального захисту населення заяву і декларацію, в якій вказано склад домогосподарства з урахуванням внутрішньо переміщених осіб.

Тим часом, як заявила аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини Алла Блага, велика частина внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей досі не може знайти роботу.

За її словами, переселенці не можуть знайти роботу на новому місці проживання через те, що їхня профільна освіта була затребувана тільки у Донецькій і Луганській областях.

Джерело: humanrights.org.ua

QHA