СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 19 травня, так званим Верховним судом Криму була розглянута та задоволена апеляційна скарга захисту заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза на вирок, винесений щодо одного з фігурантів справи «26 лютого» Талята Юнусова, повідомляє адвокат Микола Полозов.

Восени 2015 року він погодився на особливий порядок розгляду його справи, який передбачає, що підсудний визнає свою провину без дослідження доказів у суді, а суд призначає більш м'яке покарання, ніж передбачено санкцією статті, за якою звинувачують підсудного, написав він.

У грудні 2015 року Центральний суд Сімферополя ухвалив вирок щодо обвинуваченого Юнусова. У цьому вироку суд вказав не лише висновки щодо Юнусова, а й те, що Чийгоз нібито був організатором масових заворушень, давав вказівки іншим особам і під його керівництвом здійснювалися злочини.

— Тепер, з вироку Юнусову, огульно вписані відомості, що Ахтем Чийгоз що-небудь організовував, був якимось співучасником чогось, або здійснював будь-які дії, виключені та замінені на дії невстановлених осіб, — інформував Полозов.

Раніше стосовно Ескендера Небієва та Талята Юнусова так званий Київський районний суд Сімферополя виніс вироки у вигляді умовних термінів за участь у мітингу 26 лютого.

При допиті Ескендер Набієв і Талят Юнусов повідомляли, що визнали провину, щоб припинити кримінальну справу стосовно себе.

Нагадаємо, «влада» Криму вирішила окремо розглядати справу заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, виділивши її з так званої «справи 26 лютого».

Чийгоз утримується під арештом у СІЗО Сімферополя з кінця січня 2015 року, йому інкримінують частину 1 статті 212 Кримінального Кодексу Російської Федерації («організація масових заворушень»), яка передбачає позбавлення волі на термін до 10 років.

ФОТО: інтернет

QHA