КИЇВ (QHA) -

У Раді готуються прийняти законопроект про Конституційний суд України, який передбачає зарплати суддів у розмірі 300 тисяч гривень на місяць з урахуванням всіх доплат. Як передає кореспондент QHA, про це заявив народний депутат Віктор Пинзеник.

— Цей закон передбачає розміри зарплат, які неприпустимі ні з економічної, ні з моральної точки зору. Вони виглядають непристойними. У першому читанні було прийнята заробітна плата 400 тис. грн на місяць. У другому читанні ситуація нібито покращилася — 300 тис. грн. Це в 100 разів більше, ніж мінімальна зарплата, і в 50 разів вище середньої заробітної плати, — сказав депутат.

Нардеп вважає, що необхідно встановити для суддів Конституційного суду зарплату на фіксованому рівні, без будь-яких доплат.

За словами Пинзеника, механізм нарахування пенсій суддям цим законопроектом порушує Конституцію. Він зазначив, що, згідно з цим законом, суддям КС передбачається пенсія у 230 тисяч гривень, що у 200 разів вище мінімального розміру пенсії.

— Норма Конституції стверджує: всі громадяни рівні перед законом. Цей закон говорить: є рівні громадяни, а є рівніші — це судді Конституційного суду. Більшості громадян України пенсія встановлюється в розмірі 1,35% за кожен рік роботи. Суддям Конституційного суду пенсія встановлюється в розмірі 80% заробітку, — сказав нардеп.

Як повідомляло раніше QHA, спікер ВРУ Андрій Парубій однозначно оцінив роботу уряду Гройсмана, зазначивши, що глава уряду зумів об'єднати непопулярні реформи з вирішенням соціальних проблем населення.

QHA