СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив про подальші репресивні дії "влади" Криму, які остання здійснює після заборони 2 серпня 2016 року Верховним судом Росії Меджлісу на території РФ і українського Криму.

— Сьогодні 7 жовтня, о 9.30, в Центральному районному суді м.Сімферополя (ріг вул. Чехова, вул. Турецької, 21) відбудеться судовий процес над фігурантами так званої «справи 26 лютого» 2014 року. Судовий процес відбудеться над Алі Асановим і Мустафою Дегерменджі, які вже понад півтора року перебувають під арештом у Сімферопольському СІЗО та Ескендром Кантемировим, Ескендер Емірвалієвим і Арсеном Юнусовим, що вже знаходяться на волі,  повідомив він.

Об 11.30 у Бахчисарайському районному суді продовжиться судове засідання щодо члена Меджлісу кримськотатарського народу Енвера Куртієва.

О 14.00 у Київському районному суді м.Сімферополя (вул. Воровського, 16) відбудеться судове засідання з продовження запобіжного заходу Енвера Мамутова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова та Зеврі Абсеїтова, які вже більше чотирьох місяців перебувають у СІЗО м. Сімферополь.

— Для участі у засіданні суду як слухач при собі необхідно мати документ, що засвідчує особу,  поінформував Смедляєв.

Редакція QHA слідкуватиме за зазначеними судовими процесами і разом з усіма небайдужими громадянами України, які безпосередньо присутні на судових засіданнях (на знімку вгорі, — ред.) в анексованому Криму продовжить інформувати про них наших читачів.

Нагадаємо, за звинуваченням у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року біля стін Верховної Ради Криму було заарештовано шестеро кримських татар. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов перебувають під вартою у СІЗО-1 Сімферополя, інші — Ескендер Кантемиров, Арсен Юнусов та Ескендер Емірвалієв  очікують вироку вдома, будучи взятими на поруки.

Як повідомляло раніше QHA, 13 серпня у Сімферополі відбулося засідання апеляційного суду за скаргами на поділ справи «26 лютого». Судді відмовилися задовольнити апеляційне подання прокурора і скарги адвокатів.

ФОТО: Facebook

QHA