МОСКВА (QHA) -

Слідство пред'явило офіційне звинувачення в шпигунстві громадянинові України Роману Сущенку. Про це ТАСС повідомив його адвокат Марк Фейгін.

Тим часом, московське джерело попередило про підготовку до зйомки постановочних відео для імітації шпигунської діяльності кореспондента українського інформагентства.

Зокрема, за даними джерел групи «Інформаційний опір» (ІО), у журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка, який був незаконно затриманий у Москві, під час перебування у в'язниці «Лефортово» забрали одяг.

 — За інформацією джерела зі столиці РФ, дані дії можуть свідчити про підготовку фейкового відео про нібито «шпигунську» діяльність Романа на території РФ, — інформує ІО.

До слова, саме сьогодні кореспонденту «Укрінформу» повинні пред'явити звинувачення, а всі суди у його справі відбудуться в закритому режимі. З моменту арешту до Роману Сущенка так і не був допущений український консул.

— Сьогодні Роману повинні пред'явити звинувачення. Звичайно, це незграбна робота російських спецслужб і провокаторів. Але зараз треба пред'явити якісь докази, — розповіло джерело.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, адвокат Сущенка — Марк Фейгін написав у Twitter, що після піднятого навколо «українського шпигуна» гаміру настала тиша. Він передбачає, що російські ЗМІ вивчають «темники» від ФСБ.

— Вчора, після заяви ФСБ про «шпигунську» справу Сущенка, в російських ЗМІ запала мертва тиша. Вони скорботно схилилися над темниками, — зазначив Марк Фейгін.

Також Фейгін попередив, що незабаром у газеті «Московський комсомолець» з'явиться замовна стаття від ФСБ, зазначивши, що «ці завжди були під конторою» (ці — співробітники газети «Московський комсомолець» — ред.).

Тим часом, не чекаючи постановочних відео, зроблених на замовлення ФСБ і «джинсових матеріалів» від газети "Московський комсомолець", інформацію про Сущенка розмістили на своїх сторінках офіційний друкований орган уряду РФ «Нова газета» і традиційне бізнес-видання «Комерсант».

Причому, якщо увагу читачів «Нової газети» засновники друкованого засобу масової інформації зосереджують на двомісячній тривалості затримання українського журналіста, то традиційні правдолюби з «Комерсанта» відразу розповіли бізнес-аудиторії, що росіяни затримали Сущенка для подальшого обміну.

ФОТО: інтернет

QHA