КИЇВ (QHA) -

Роман Сущенко готовий написати помилування президенту РФ Володимиру Путіну, якщо Москва і Київ домовляться щодо його обміну. Про це заявив QHA адвокат засудженого в РФ українського журналіста Марк Фейгін.

За його словами, помилування — формальність, яка, можливо, допоможе Сущенку повернутися до Києва.

Разом з тим, Фейгін зазначив, що Сущенко ніколи не визнавав пред'явлені йому звинувачення.

— Сущенко готовий написати Путіну, але зробить це тоді, коли будуть домовленості щодо його обміну. Це звернення носитиме формальний характер. Хочу зазначити, що він, як і Сенцов, ніколи не визнавав свою провину і не давав свідчення проти інших. Багато хто з так званих диверсантів на камеру говорили про свої «злочини». Зрозуміло, що вони робили це під тиском. Однак Сущенко ніколи на таке не погоджувався.

Говорячи про голодування інших в'язнів Кремля, Фейгін зазначив, що Сущенко не бачить сенсу в таких заходах, проте з повагою ставиться до боротьби політв'язнів.

— У нас інша тактика. Вона передбачає збереження здоров'я, збереження можливості зустрічей з близькими, з українськими консулами. Сьогодні голодування не відіграє такої ролі, як у 2014 — 2015 рр., коли на Кремль мав вплив міжнародний тиск.

Нагадаємо, вчора, 12 вересня, Марк Фейгін повідомив, що його підзахисний Роман Сущенко готовий просити Путіна про помилування заради свого звільнення.

Ця заява прозвучала після того, як Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Романа Сущенка. Таким чином, апеляцію Фейгіна відхилили у повному обсязі.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко висловив обурення у зв'язку з рішенням Верховного суду РФ залишити за ґратами Романа Сущенка заявивши, що в РФ й досі тривають репресії на зразок 1937 року.

QHA