МОСКВА (QHA) -

Український журналіст Роман Сущенко під час в'їзду в Росію не заявляв, що буде виконувати журналістські обов'язки. Про це повідомила речник Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Марія Захарова в ефірі одного з російських телеканалів учора, 20 травня.

— Пан Сущенко не був журналістом, коли в'їжджав на територію РФ. Про це говорять оформлені ним документи. Він не подавав документи і заяву на оформлення журналістської візи або акредитації МЗС, і не заявляв будь-якої іншої форми діяльності, яка хоча б побічно свідчила, що він буде займатися інформаційною роботою, — зазначила Захарова.

Речник МЗС РФ підкреслила, що Роман Сущенко ніколи не заявляв про свої «повноваження у якості журналіста», тому його не можна порівнювати із затриманим директором «РИА Новости Украина» Кирилом Вишинським.

— Тому будь-які порівняння Сущенка з кореспондентами «РИА Новости-Украина» безпідставні, не за якимись морально високими стандартами, а просто, в юридичній площині, — заявила вона.

Захарова додала, що у журналістів «РИА Новости Украина», на відміну від Сущенка, був увесь пакет українських документів для журналістської діяльності.

— Саме журналістська діяльність стала приводом для початку обшуків, а потім арештів і всього того комплексу заяв, які були зроблені, — сказала вона.

QHA повідомляло, що Романа Сущенка перевели в одиночну камеру СІЗО. За словами адвоката Марка Фейгіна, зроблено це було співробітниками слідчого ізолятора нібито в «інтересах національної безпеки Росії».

Нагадаємо, спеціальний кореспондент інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був заарештований у Москві 30 вересня 2016 року і звинувачений у шпигунстві на користь української держави. Його утримують у московській в'язниці Лефортово.

Джерело: Укрінформ

QHA