КИЇВ (QHA) -

Свідок захисту у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича Валерій Луговський заявив, що нібито захищав Крим від «Правого сектора» і нібито РФ «нічого на півострові не захоплювала». Про це він повідомив під час допиту в Оболонському суді відеозв'язком з окупованого Криму.

Луговський зазначив, що події на Майдані у 2014 році підштовхнули його до того, щоб вступити до «самооборони Криму» і нібито захищати півострів.

— Мені стало прикро за мою країну, за те, що там відбувалося, це було ненормально. Тому я вирішив вступити у загін «Кримської самооборони». Ми займалися охороною будівель Радміну, вокзалу, електростанції для безпеки жителів Криму.

Свідок не зміг відповісти, від кого саме тоді охороняли Крим і підкреслив, що їх лякали «Правим сектором», причому чув він про це тільки від третіх осіб.

— Коли ми їхали з Корсунь-Шевченківського, то нам говорили, що приїдуть до Криму, знайдуть нас і, як нам сказали, «навчать любити Україну». Я її і так люблю.

Луговський зауважив, що Росія в Криму не захоплювала ні адмінбудівель, ні військових частин.

— Росіянами нічого не захоплювалася на території Криму. Я не говорив, ким вони захоплювалися. Я говорив, що вступив у загін «самооборони» — для забезпечення порядку і охорони тих будівель та споруд.

4 квітня на засіданні суду мали допитати ще двох свідків з окупованого півострова, проте один з них — Роман Татаріков — відмовився давати свідчення, а інший — Андрій Нікіфоров — знаходиться на стаціонарному лікуванні і його випишуть 5 квітня.

Нагадаємо, Віктор Янукович був президентом України з 2010 — 2014 роки. Під час Революції Гідності, яка почалася у відповідь на побиття "Беркутом" студентів і супроводжувалася масовими вбивствами протестуючих і співробітників правоохоронних органів у січні — лютому 2014 року, він втік до РФ. Там Янукович звернувся до російської влади з проханням ввести війська в Україну.

Екс-президент звинувачується у скоєнні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, в порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочини, передбачені ч.1 ст.111 , ч.5 ст.27, ч.3 ст.110, ч.2 ст.437 Кримінального кодексу.

Європейський Союз хоче скасувати санкції проти екс-президента України, які були введені у березні 2014 року; їх подовжували у березні 2015, 2016 і 2017 року.

QHA