ВАШИНГТОН (QHA) -

Тема України і питання обмеження американських санкцій стануть одними з ключових тем перемовин на зустрічі президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна, повідомляє видання Task and Purpose.

За даними газети, глави двох держав мають намір також обговорити ситуацію в Ірані, Сирії, Північній Кореї, загрозу тероризму і кібератак. Згідно з повідомленням, американський президент хоче показати, що, на відміну від свого попередника Барака Обами, він здатний на встановлення продуктивних відносин з Путіним.

Разом з тим, до цих пір не зовсім зрозуміло, чого Трамп чекає від свого російського колеги щодо обговорення українського і сирійського питань, а також питання двосторонніх міждержавних відносин.

У сирійському питанні, як зазначає видання, сторони обговорюватимуть, як уникнути зіткнень між американськими і російськими військовими у цій арабській країні. Task and Purpose нагадує, що у лютому 2018 року понад 200 російських військових загинули, коли РФ намагалася захопити багатий нафтою регіон Деір Ез-Зор.

Втім, для Путіна саміт США і Росії означає кінець ізоляції, яку Вашингтон розпочав після війни на Донбасі.

Тема Ірану також має стати топовою зустрічі у Гельсінкі. Як відомо, адміністрація Трампа вивела США з ядерної угоди щодо Ірану, що викликало критику Кремля.

Раніше повідомлялося, що радник Дональда Трампа Джон Болтон під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним визнав існування розбіжностей щодо питань Криму.

Нагадаємо, держсекретар США Майк Помпео заявив, що Трамп розглядає повернення Росії до міжнародного співтовариства як неминучий процес, і "компроміси" дозволять їй повернутися в клуб промислово розвинутих демократій G8. Разом з тим, Помпео не уточнив про які саме компроміси йдеться. За його словами, позиція США, як і раніше, полягає у тому, що Росія незаконно анексувала Крим у 2014 році, що призвело до її усунення з G8.

Джерело: Task and Purpose

QHA