АНКАРА (QHA) -

Президент Світового конгресу українців (ВКУ) Евген Чолій закликав владу Туреччини захистити права українців і кримських татар в окупованому Криму. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту QHA в Анкарі, куди прибув з робочим візитом.

Чолій закликав турецьку владу й надалі надавати підтримку Україні в справі захисту територіальної цілісності.

— Ми закликаємо надати допомогу Україні і захистити права українців і кримських татар в Криму, — сказав він.

Чолій зазначив, що серед цілей його візиту — забезпечення трансляції в Туреччині українських телеканалів. Він також закликав Туреччину приєднатися до 17 країн світу, які визнали Голодомор геноцидом українського народу.

Президент Світового конгресу українців на зустрічі з представниками турецької влади також озвучив ідею визнання Української православної церкви Київського патріархату помісною церквою в Україні.

Торкаючись діяльності української діаспори в Туреччині, він зазначив, що мав можливість поспілкуватися з її представниками в Анкарі, Стамбулі та Анталії, і назвав її досить активною.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Світовий конгрес українців засудив незаконні вибори президента Росії на території окупованого РФ Криму. ВКУ привітав реакцію Євросоюзу, який не визнав вибори в окупованому Криму.

QHA