КИЇВ (QHA) -

 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телекомпанії "NewsOne" у зв'язку із тим, що в ефірі програми "Ранок з NewsOne" показали карту Європи з "російським" Кримом.

Про це сьогодні, 14 листопада, повідомила прес-служба регулятора.

Йдеться про програму, яка вийшла в ефір 7 листопада.

Карту продемонстрували під час обговорення "Північного потоку – 2".

Ведучий телеканалу назвав цю карту "графікою, що відображає позиції Європи у питаннях торгівлі". При цьому, посилань на джерело не надали.

У Нацраді зазначили, що розміщення подібного матеріалу порушує Закони України "Про телебачення і радіомовлення" та "Про інформацію".

— З огляду на це, Нацрада вирішила призначити позапланову виїзну перевірку діяльності компанії ТОВ "Новости 24 часа" (логотип "NEWSONE"), — відзначили у прес-службі.

 

У січні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проводила позапланову перевірку телеканалу "NеwsOne" через те, що Революцію Гідності там назвали "державним переворотом".

У 2017 році Нацрада вперше застосувала санкції за фейкові новини, які були в ефірі "NewsOne".

Тоді у прямому включенні з Вашингтона канал оприлюднив новину про засідання в Комітеті з фінансових питань Конгресу США, присвяченому темі корупції в НБУ. Як згодом виявилося, ця новина була фейком.

QHA