КИЇВ (QHA) -

Оскільки Україна є зовнішньополітичним пріоритетом № 1 для Росії, основний акцент на зустрічі президентів США і РФ був зосереджений на нашій країні, заявив QHA експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики Василь Лаптійчук.

За його словами, відсутність згадки про Україну на підсумковій прес-конференції глав двох держав свідчить саме про те, що вони обговорювали українську тематику.

— Я впевнений, що схема розмов була приблизно така: Путін переконував Трампа, що США не мають втручатися у вирішення Росією своїх проблем на пострадянському просторі, зокрема, щодо України. Перед цим президент РФ навів йому декілька аргументів. США, мовляв, можуть вирішувати питання з Мексикою так, як хочуть, і РФ не буде втручатися у ці питання. Трамп кивнув і погодився, — вважає Лаптійчук.

Експерт зазначив, що президент США Дональд Трамп — нарцис, який шукає слави, а Кім Чен Ин і Володимир Путін для нього — своєрідні кумири, «адже вони поставили на коліна парламенти, суспільства, народи свої і роблять все, що їм заманеться".

— Він готовий допомогти Путіну, бо безмежно його поважає, — зазначив експерт.

Як писало QHA, раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи саміт у Гельсінки президентів США і РФ, заявив, обидва учасники зустрічі використовують саміт для підняття своїх рейтингів.

За словами Чубаров, риторика Путіна про Крим свідчить про його невпевненість.

Нагадаємо, 16 липня у столиці Фінляндії відбулася зустріч президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна. Глава США на прес-конференції зазначив, що своєю зустріччю президенти поклали «гарний початок» у відносинах між країнами.

QHA