СТРАСБУРГ (QHA) -

Голова Постійної делегації ВР у Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв повідомив агентству «Укрінформ», де працює затриманий у Москві журналіст:

— Ясна річ, що ми будемо піднімати це питання і під час наших діалогів з іншими делегаціями, і в Український день у середу, 12 жовтня, на якому, згідно з порядком денним, будуть розглядатися питання політичних наслідків конфлікту в Україні та дотримання прав людини.

У той же час народний депутат зазначив, що ситуація із затриманням українського журналіста в Москві буде задокументована в доповіді про свободу слова та захист прав представників ЗМІ, яка буде розглядатися на січневій сесії Ради Європи з питань свободи слова та захисту прав журналістів у Європі, де основним доповідачем буде саме він.

Володимир Ар'єв підкреслив, що випадок із затриманням і арештом Романа Сущенка обов'язково буде відображений у цьому моніторинговому документі.

Як раніше повідомляло QHA, співробітники ФСБ РФ 30 вересня затримали у Москві кореспондента агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, оголосивши його співробітником української розвідки. За версією силовиків, він «цілеспрямовано збирав відомості, що становлять державну таємницю, про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації».

Проти Сущенка порушено кримінальну справу за статтею «шпигунство», ведеться слідство.

Міноборони України заявляє, що Сущенко не має відношення до відомства.

Адвокат Марк Фейгін 3 жовтня повідомив, що захист оскаржив рішення суду про арешт Сущенка.

Відзначимо, що затримання українського журналіста ФСБ викликало шквал обурення в політичних колах Європи і Північної Америки, а колеги заарештованого журналіста по «Укрінформу» включили тему його арешту до числа постійно оновлюваних новин.

ФОТО: інтернет

QHA