ЛОНДОН (QHA) -

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей вважає, що Європа стоїть перед обличчям загроз, які все зростають. Серед них вона виділила тероризм, кіберзлочинність, міграцію та російську агресію. З такою заявою політик виступила напередодні саміту Євросоюзу з цифрових технологій, який пройде в п'ятницю у Талліні.

— Від тероризму до кіберзлочинності, від незаконної міграції до російської агресії стоять перед нами, європейцями, загрози, що стають дедалі масштабнішими і складнішими. Зараз, як ніколи, в наших інтересах протистояти їм спільно, цитує виступ Мей посольство Великобританії в Естонії.

Прем'єр зазначила принципово важливу роль Сполученого Королівства у забезпеченні європейської безпеки.

— Великобританія володіє найбільшим оборонним бюджетом у Європі, широкою дипломатичною мережею, службами безпеки світового рівня, розвідкою і правоохоронними органами, займає місце в основі НАТО, і її роль у забезпеченні європейської оборони ніколи не була настільки життєво важливою, сказала Мей.

Окремо торкнувшись теми НАТО, глава британського кабміну заявила про намір Лондона продовжувати бути активним членом Північноатлантичного альянсу.

Мей запевнила, що британська залученість у справу забезпечення безпеки Європи не зменшиться і після того, як країна вийде зі складу ЄС у березні 2019 року.

 В той час, як ми готуємося до Brexit, я хочу створити нові, міцні відносини партнерства у сфері безпеки з ЄС. Таке партнерство, яке відображатиме нашу спільну історію, спільні цінності та збереже безпечну і процвітаючу Європу,  заявила Мей.  Ми будемо спільно працювати з нашими союзниками по НАТО, європейськими сусідами, з ЄС для того, щоб це партнерство було безпрецедентно великим і глибоким, гарантуючи безпеку і стабільність континенту для майбутніх поколінь,  сказала британський прем'єр-міністр.

QHA повідомляло, що Великобританія після Brexit має намір залишитися членом поліцейського агентства Європол і продовжити співпрацю в Євроюсті.

QHA