КИЇВ (QHA) -

 

Сьогодні, 19 жовтня, у Тернопільській області оголосили траур у зв'язку з трагічними подіями у Керчі, де в коледжі студент розстріляв 20 осіб і близько 50 поранив.

На знак скорботи на всіх держустановах області приспустили державні прапори і обв'язали їх чорною стрічкою. Також обмежено проведення в області розважальних заходів і концертів.

— Ця трагедія не може залишити байдужими і не може не викликати реакції, адже постраждали українці, їхні рідні та близькі. Це трагедія всього українського народу, адже це сталося з нашими співгромадянами, які в Криму знаходяться під тимчасовою окупацією північного сусіда-агресора. Коли гинуть українські громадяни, де б це не відбувалося — це біда. Саме тому зі свого боку українська сторона зробить усе можливе, щоб максимально допомогти постраждалим. Тому що немає чужих дітей. А ці діти, постраждалі — народилися на території України, — заявив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

Барна згадав про гучні теракти в Росії.

— Це коли ФСБ підривали житлові будинки у Волгодонську, коли спецслужби за наказом Путіна отруїли газом заручників у концертному залі "Норд-Ост", коли під час штурму школи вбили дітей у Беслані лише для того, щоб таким злочинним способом залякати і згуртувати націю. Тому знову червона нитка може тягнутися до Кремля, який прагне дестабілізувати ситуацію і загострити конфлікт з Україною.

Голова Тернопільської ОДА назвав те, що сталося, сигналом для українських спецслужб, які мають спрацювати на випередження, щоб подібне не повторилося на підконтрольних Україні територіях.

 

Сьогодні у Керчі відбулася траурна церемонія прощання із загиблими у результаті вибуху і стрілянини в Керченському політехнічному коледжі. Попрощатися з жертвами події прийшли декілька тисяч чоловік.

Нагадаємо, у зв'язку з подією в Криму оголосили триденну жалобу.

Як писало QHA, Меджліс кримськотатарського народу висловив співчуття рідним і близьким загиблих і постраждалих у результаті цієї трагедії. Голова Меджлісу Рефат Чубаров зазначив, що провина і відповідальність за наслідки трагедії, що сталася, повністю і цілком покладається на російську окупаційну владу й органи влади Російської Федерації.

 

Джерело: oda.te.gov.ua

QHA