ТЕРНОПІЛЬ (QHA) -

Українка з Тернополя Олена Гамурар записала відеозвернення до в'язня Кремля Еміра-Усеіна Куку, в якому висловила свою підтримку. Про це передає правозахисна організація "Кримська солідарність".

У своєму зверненні тернополянка подякувала кримському татарину за те, що він бореться за праве діло. Гамурар зазначила, що Бог та істина на його стороні.

— Молюся Богу за кожного мусульманина і вірю, що скоро Бог вас врятує, врятує з тюремних уз. Прошу довіряти і вірити Йому. Бог біля вас і не дозволить вас скривдити, і колись вашим стражданням настане кінець. Бог здатний обернути ваші сльози і горе на радість, — сказала вона, процитувавши рядки поета Омара Хаяма.

Гамурар побажала довголіття Еміру Усеіну-Куку і членам його родини. Українка підкреслила, що за усілякі добрі справи Бог обов'язково відповість і благословить.

Як писало QHA 28 червня Емір Усеін Куку оголосив голодування проти сфабрикованих справ щодо нього та інших несправедливо заарештованих політичних в'язнів.

Емір-Усеін Куку до арешту активно займався правозахисною діяльністю, надавав правову допомогу населенню і повідомляв про випадки політично мотивованих насильницьких зникнень в Криму. Він був затриманий 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань в Криму.

У липні 2016 року поміщений у спецблок СІЗО як "небезпечний підслідний". Його звинуватили у підготовці до «насильницького захоплення влади». У грудні 2017 року був етапований з Криму до Ростова-на-Дону. Спочатку був поміщений у СІЗО-1, потім переведений до СІЗО-4, де й перебуває до сьогодні.

Емір-Усеін заарештований за підозрою в участі у діяльності "Хізб ут-Тахрір" (ісламської партії, яка легально функціонує в Україні і Європі, а також у більшості країн світу, але вважається забороненою в Росії).

QHA